Три російські снаряди прилетіли на подвір’я і скалічили дівчину

30

Під час обстрілу Чорнобаївки уламок ворожого снаряда поранив місцеву жительку Юлію Григор'єву, розтрощив стегнову кістку. Лікарі намагалися врятувати ногу, але зрештою довелося її ампутувати. Молода дівчина перенесла вже дев’ять операцій, а попереду ще дуже довга і важка реабілітація.

Це сталося 23 листопада, десь о пів на другу, — розповідає батько Юлі, пан Василь. — Ми завжди у такий час корів доїмо. Я допомагав дружині Тамарі відро нести до сараю, бо вона і так важко пересувається через хворобу. А Юля пішла, молоко процідила і поверталася до нас. І тут таке… Не летіло, не свистіло. Оглушило, я навіть не втямив, що воно, звідкіля …

Один зі снарядів розірвався за п’ять метрів від Юлі. За мить — ще два вибухи. Собаку вбило на місці. Уламки його будки розкидало по вулиці.

Пан Василь майже повністю втратив слух. Каже, голова досі як не його, дзвенить всередині. І руки нічого втримати не можуть, усе випадає.

Від пережитого стан пані Тамари ще погіршився. До того ж з’явилася забудькуватість — буває важко пригадати дати, якійсь події, слова.

Василь і Тамара Григор'єви

Коли батьки змогли підхопитися й кинутися до доньки, Юля була при тямі, викликала “швидку”.

Така велика кровотеча була, а дитина, уявляєте, трималася, сама викликала, — утираючи сльози продовжує важку розповідь пані Тамара. — І сусідка теж “швидку” викликала. Тут якраз повз їхали військові, два солдатики. Почули, що в нас крик, заскочли у двір і надали першу медичну допомогу. Поперев'язували жгутами ніжку донечки. І одразу “швидка” вже приїхала. В Херсоні зробили три операції, складали ніжку, хотіли врятувати. Потім до Миколаєва перевезли. І там ще три операції зробили. Але потім відкрилася кровотеча. Юлю забрали в реанімацію. З доктором телефоном розмовляли, питала: “Як нам бути? Як нам далі?”. А він каже: “Ми тягнули до останнього, думали врятувати ніжку. Але тут ситуація вже кризова. Давайте будемо ампутувати”… Як їй це все пережити? Чому? Хай би таке зі мною сталося, Бог з ним. Я все-таки вже трошки прожила на світі. А це ж дитиночка, молода, незаміжня, така весела завжди була, непосидюча. За що їй таке?

Того дня під час обстрілу в Чорнобаївці постраждало семеро людей: троє загинуло, черверо отримали поранення.

Тамара та Василь Григор'єви — пенсіонери. Здоров’я не дозволяє жінці працювати, а пенсії ледь вистачає на ліки. Чоловік і хотів би влаштуватися на роботу, але, як він сам каже, кому потрібен глухий працівник?

Тому родина шукає благодійні організації, які б могли допомогти придбати для Юлі протез. Щоб їх люба донечка знову могла ходити.

Раніше Медіаплатформа “Вгору” розповідала історію жителя селища Велетенське Білозерської громади “Олександр Гречко: “Мене врятував будинок сусіда”.

P.S. У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» документатори Української Гельсінської спілки з прав людини зафіксували вже більше 5 тисячі епізодів воєнних злочинів Російської Федерації проти цивільного населення Херсонщини. А загалом понад 44 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.

Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину ерефії, повідомте про це. Напишіть на пошту: tribunal_for_putin@helsinki.org.ua або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних.

Крім того, фахівці мережі громадських приймалень УГСПЛ у 18 областях країни надають безоплатну правову та юридичну допомогу постраждалим від Російської агресії, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії». У Херсоні громадська приймальня мережі працює на базі благодійної організації “Фонд милосердя та здоров'я”, документатор злочинів РФ по Херсонській області – адвокат УГСПЛ, юрист громадської приймальні ФМЗ – Олександр Данилов.

Щоби дізнатися контакти громадських приймалень УГСПЛ в інших регіонах, натисніть ТУТ.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.

Правозахисники також розробили пам’ятку, як зафіксувати докази воєнних злочинів Російської Федерації проти мирного населення України.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Предыдущая статьяПраздничные закуски: дип-соус из копченого лосося со сливочным сыром (фото)
Следующая статьяВ Украине на войне погибли два ветерана морской пехоты США, — СМИ