Як слідкувати за гігієною маломобільних людей

16

Поява вдома лежачого чи маломобільного хворого — велике випробування для всіх членів сім’ї. Доглядальники, окрім допомоги в лікуванні та харчуванні, повинні також проводити гігієнічні процедури. Поговоримо про те, як правильно слідкувати за цим.

Зрозумійте, що хворий може сам

Не потрібно робити за людину все, тому що гігієна за собою допомагає покращити рухливість і позитивно впливає на мозок. Тому варто одразу зрозуміти, які процедури хворий може проводити сам.

Наприклад, деякі маломобільні люди спокійно чистять зуби. Щоби полегшити цей процес, можна придбати відповідні насадки на електричну щітку, які допомагають ретельніше очистити ротову порожнину. Також багато людей можуть сами мити руки та обличчя, протирати частини тіла вологими серветками.

Обережно потрібно запитати хворого про інтимну гігієну. Багатьом людям незручно, коли їм допомагають у цьому плані, тому варто спробувати оптимізувати ці процедури та полегшити їх. Наприклад, використовувати серветки для інтимної гігієни чи портативні біде для підмивання.

Постійний догляд

Гігієна тяжкохворого охоплює:

  • щоденні вмивання, чистку зубів та підмивання;

  • регулярну зміну одягу, спіднього та постільного;

  • душ чи ванну раз на тиждень, якщо вони не заборонені;

  • чистку всіх поверхонь від продуктів життєдіяльності.

Необхідно систематизувати цей процес, проводити процедури регулярно в один той самий час. Якщо людину треба підняти з ліжка, то варто попросити допомоги в ще однією людини. Самостійно займатися цим не треба, щоб уберегти хворого і себе від можливих травм.

Які гігієнічні засоби потрібні

Необхідно придбати запас серветок — сухих і вологих. Використовувати багаторазові ганчірки чи рушники для видалення продуктів життєдіяльності не варто, адже це буде не гігієнічно. Також не зайвим буде використання санітайзерів для рук.

Щоби помити людину, повністю або окремі її частини, варто використовувати м’які та рідкі миючі засоби. Це допоможе краще обробити шкіру та запобігає сухості. Якщо повністю помити хворого не вийде, то можна обтирати його з допомогою вологих рушників чи сухого душу.

AD_4nXcREqHhJy50b-_k6oHTJfW1QOYaJ0r9IdLAuIKkOUg1Gm-QiYsJGPAlwzq9dAHmvrBmLuvoZdPQ4dpMsQaXHxHCzLOYNwb4yzg5pNw7bpvVHm8sstC766qtONBvRsgb6l9YlKDB0xmPSkMwYwly8HRxUevW?key=BvjAYo6yIMkxv5hD4SHeCg

Для миття волосся під шию маломобільної людини кладуть надувну подушку. Потім голову опускають у тазик із теплою водою. Також можна використовувати гребінець, на який надягають змочену водою вату.

Якщо хворий не може встати в туалет, необхідно придбати памперси чи урологічні прокладки. Також існують спеціальні одноразові трусики, які людині буде зручніше змінювати самому. У деяких випадках хворий також може ходити в сечоприймач чи судно — їх можна придбати в магазинах медичного обладнання.

Під час вживання їжі варто використовувати поглинальні пелюшки. Їх кладуть на шию та груди. Також пелюшки варто використовувати, якщо хворий не може сам встати на туалет — ними застеляють під сідницями.

Предыдущая статьяХерсонська спортсменка стала переможницею чемпіонату з самозахисту
Следующая статьяРосійські військові обстріляли Білозерку на Херсонщині: поранено місцеву жительку