Павло Висоцький із Херсонщини після звільнення з російського полону не відчував емоцій, і тільки через тиждень зрозумів, що повернувся в Україну.
Про це військовий розповів журналістам Суспільного.
"У полоні мені часто снилося, що я вже вдома, але підсвідомо розумів, що це не так, що я за ґратами. Я здивований, що дружина дочекалася мене, і в шоці, як виріс син. Тепер хочу "будувати сім'ю", займатися бізнесом і досягати більшого", — додав він.
Павло Висоцький — 23-річний військовослужбовець родом із Кіндійки, що у передмісті Херсона. На початку повномасштабного вторгнення його родина евакуювалася на Рівненщину.
Чоловіка російські війська взяли в полон в Маріуполі. У квітні 2025 року він повернувся додому. Павло служив у морській піхоті.
За його словами, спочатку призвався на строкову службу, де прослужив три місяці. Згодом вирішив піти на контракт. Через сім місяців поїхав в сектор Павлопіль, де пробув до початку повномасштабного вторгнення, після чого бійці відступили до Маріуполя. Вони тримали оборону в Маріуполі до 12 квітня 2022 року. Після двох невдалих спроб прорватися на Запоріжжя, коли загинула майже половина бійців, їм наказали здатися в полон. Добу їх тримали в ангарі в Сартані, потім перевезли до Оленівки. Після чого чоловіка вивезли в Ростовську область.
Павло Висоцький розповів, що у полоні не вистачало їжі, панувала антисанітарія. Військові спали на асфальті, без ліжок та матраців. Також були летальні випадки.
- Павло Висоцький повернувся з полону РФ під час 63-го обміну 19 квітня 2025 року. Його батько Віктор, учасник АТО досі перебуває у російській в'язниці.
- У червні 2022-го до будинку родини Висоцьких у Кіндійці, що в передмісті Херсона приїхали російські військові. Вони поставили всіх до стіни. До 16-річного сина Дмитра приставили автомат, а чоловіка побили. П'ять місяців нічого не було відомо про Віктора. У листопаді 2022 року дізналися, що чоловік у полоні.
- Потім син і чоловік Тетяни тривалий час перебували разом в одній із колоній на окупованій території Донецької області. Їх розділяли кілька камер. Коли спільні побратими сказали Павлу, що його батько поруч, він не повірив, адже вони не єдині полонені Висоцькі.