«Без права на помилку». Вийшов фільм про саперів, які розміновували Херсонщину

7

розмінування

Фільм про підрозділ вибухотехніків «Без права на помилку» з’явився у відкритому доступі на ютубі. Стрічку знімали в Херсонській, Миколаївській та Харківській областях.

Про це повідомила продюсерка фільму Вікторія Кратінова.

Командир херсонських вибухотехніків Володимир Перепилиця розповів, що Посад-Покровське Херсонської області “було засіяне” касетними боєприпасами. Більше як рік знадобилась саперам, аби очистити село.

Він розповідає, що у будівлі СБУ у Херсоні російські військові створили “лабіринт смерті”, адже майже все було заміновано. Також часто мінували побутові предмети, зокрема там знайшли боєприпас у принтері, термосі та чашці. Окрім цього, багато “пасток” створили, щоб вбити вибухотехніків, стверджує командир. У перший день розмінування на вибухівці підірвався один із саперів Сергій Смирнов.

Також сильно окупаційні війська замінували приміщення Нацполіції в місті. Потужність кожної пастки була від 100 кілограмового заряду у тротиловому еквіваленті до невеликих мін, додав Володимир Перепилиця.

Назва фільму походить від гасла вибухотехніків – «Без права на помилку».

Над стрічкою працювали оператор-постановник Володимир Кратінов, режисер Василь Київський та продюсер Вікторія Кратінова.

«Крізь призму роботи вибухотехніків ми показуємо війну в Україні загалом. Щоденні обстріли дронами та ракетами. Підступні мінні пастки росіян. Мінування росіянами водогонів і дамб на Харківщині. Удари артилерією по житлових будинках у Херсоні», – зазначає режисер фільму Василь Київський.

  • Згідно з інформацією очільника Херсонської ОВА, деокуповану територію Херсонської області планують розмінувати до кінця 2025 року. Цим займаються Збройні сили, а саме – інженерні війська, близько 100 співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та 50 – Нацполіції. Зараз у Херсонській області працює 800 саперів, до цього було – 1000.
  • На деокупованій території Херсонської області, де дозволяє безпекова ситуація, за цей рік планують розмінувати 64 тисячі 800 гектарів. Зараз працює 162 групи розмінування.
Предыдущая статьяЯкі рослини зайняли дно колишньої Каховської ГЕС
Следующая статьяРеагирует на прикосновения и ожоги: в США презентовали чехол для смартфона из искусственной кожи (фото)