У Посад-Покровському На Херсонщині планують відновити понад 300 будинків. Хто отримав підряди? ІНФОГРАФІКА

2

Посад-Покровське

До кінця 2025 року в Посад-Покровському на Херсонщині мають збудувати 362 нові оселі. У березні-квітні цього року Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області провели 8 закупівель щодо будівництва у селі.

Про це в ефірі “Вгору” повідомив менеджер у Херсонського благодійного фонду «Обʼєднання» Володимир Пузирьов.

За його словами, більшість підрядів отримали компанії з сумнівною репутацією, а деякі фігурують у журналістських розслідуваннях і кримінальних провадженнях. Окрім цього, на торгах практично не було конкуренції. Це може призводити до потенційного завищення цін, а у підрядника не буде мотивації виконувати роботу якісно.

Інфографіка Вікторії Трохимчук"Вгору"

Згідно зі звітом фонду, ці кошти так розподілилися між 4 підрядниками:

  • ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» – 263 571 342,19 гривні. Її нинішній бенефіціар Муслім Кєлоєв, уродженець Грозного, пов'язаний також із кіпрською компанією, яка неодноразово привертала увагу журналістів. Діяльність самої ТОВки журналісти згадували в контексті «улюбленців миколаївських дорожників».
  • ТОВ «Ростдорстрой» – 230 447 716 гривень. Має понад 430 згадок у медіа, причому значна їх частина стосується скандалів та журналістських розслідувань. На травень 2025 року компанія близько 40 разів фігурувала в контексті сумнівних закупівель та порушень. Один із бенефіціарів компанії – депутат Одеської міської ради Юрій Шумахер.
  • ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» – 248 947 460,35 гривні. З початку «Великого будівництва» фігурувало майже в півсотні журналістських розслідувань. У 2023 році проти ТОВки відкрили кримінальне провадження. Компанію підозрюють у привласненні понад 780 тисяч гривень бюджетних коштів через завищення обсягів робіт та матеріалів.
  • ТОВ «Автомагістраль-Південь» – 347 256 388 гривень. Регулярно отримувала великі підряди за програмою «Велике будівництво», фігурує у понад 350 негативних згадках у медіа та має низку кримінальних проваджень. Одне з останніх розслідувань стосується привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем під час воєнного стану.

Також Володимир Пузирьов зазначив, що відсутність доступу до всіх кошторисів та обґрунтувань цін унеможливлює повноцінну оцінку справедливої вартості робіт. За словами аналітика, перевірки при укладанні договорів є формальними; глибинний аналіз ризиків та історії підрядників відсутній. Правоохоронні органи зазвичай включаються у справу вже після виникнення проблем.

За даними Агентства відновлення України, зараз у селі виконують роботи на 245 об'єктах: будуються “з нуля” 179 будинків, ще понад 60 — капітально ремонтуються.

  • У селі Посад-Покровське на Херсонщині, де ще в березні уряд обіцяв відновити 362 будинки до кінця осені, досі немає жодного зданого в експлуатацію житла.
  • Відбудова Посад-Покровського на Херсонщині була дуже широко розрекламована. Село стало одним із шести українських населених пунктів, які мали відбудовувати в рамках експериментального проєкту. Однак все зупинилося. Мешканці села кажуть, що жодного будинку нема побудованого, жодну хату не довели до пуття. А їм обіцяли, що «буде краще, ніж було».
  • Уряд виділив 2 мільярди 700 мільйонів гривень, і 800 мільйонів гривень спрямував на відновлення Посад-Покровського. Однак лише у грудні 2024-го Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України проінформувало про відновлення фінансування та продовження будівельних робіт.
  • Село Посад-Покровське, розташоване поблизу адмінмежі Херсонської та Миколаївської областей, було зоною постійних бойових дій з перших днів повномасштабного російського вторгнення і до листопада 2022 року. Внаслідок бойових дій всі 940 будинків у селі зруйновані.
Предыдущая статьяНа Херсонщині попрощаються з українським військовим, який загинув на Донеччині
Следующая статьяНа Херсонщині соняшника засіяли менше, ніж планували