Антидронові сітки. Що розповів очільник МВА про захист херсонців від російських безпілотників?

1

Антодронові сітки

Антидронові сітки здатні покращити безпекові умови для жителів Херсонської міської громади, однак повністю захистити людей від дронового терору російських військ вони не можуть.

Про це виданню Telegraf розповів очільник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько.

"Варто розуміти, що антидронові сітки це не панацея у цьому випадку. Але вони можуть частково знизити ризик ураження дронами, особливо на дорогах або об’єктах критичної інфраструктури. Якщо дрон скидає вибухівку, сітка здатна зменшити силу удару або обмежити зону ураження", – зазначив очільник МВА.

За його словами, повністю захистити громаду, яка розташована так близько до фронту, просто неможливо. Це технологічна війна, в якій ворог постійно вдосконалює свою тактику й технічні можливості.

Антидронові сітки вже давно використовують військові для укриття своїх позицій, зокрема "ловлять" безпілотники у сітки для риболовлі. Дефіцит таких засобів залишається постійним, пише видання.

У розмові з журналістами Ярослав Шанько повідомив, що міська влада розуміє потребу військових в антидронових сітках. Зараз міська влада співпрацює з військовими та технічними фахівцями, аби визначити ділянки, на яких доцільно встановлювати сітки.
Водночас найефективнішими засобами боротьби з дронами залишаються системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та засоби виявлення, додав очільник МВА.
"На питання "Телеграфу" яка ціна одного квадратного метра встановлення таких сіток, Шанько відповів, що усе залежить від технічних характеристик, обсягу матеріалів і площ, які потрібно прикрити. Є сітки, які місто отримує безплатно від небайдужих. Загальний бюджет на "антидронну безпеку", терміни чи локації встановлення антидронових сіток посадовець не розкриває з міркувань безпеки", — зазначають журналісти.

Ярослав Шанько зазанчив, що місцеві підприємці, почали самотужки встановлювати антидронові сітки перед магазинами, закладами харчування та на вулицях.

  • Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА купив сіткового полотна на 5,1 мільйона гривень для захисту від атак російських військ.
  • В інтерв'ю “Вгору” начальник Херсонської МВА Ярослав Шанько розповів, що зараз в адміністрації працюють над питанням щодо розміщення над дорогами сіток, які будуть захищати від російських дронів. Але це не гарантує 100% захист від БпЛА. Також він додав, що розміщення антидронових сіток – процес не швидкий. Проте деякі об'єкти вже захищені ними.
  • Російській військові атакують дронами цивільних на Херсонщині. Завдають ударів по автобусах, волонтерах, храмах, вантажівках із продуктами. Безпілотники влучають у квартири та гуманітарні штаби.
  • Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування щодо України оприлюднила 28 травня 2025 року звіт «Вони на нас полюють: Систематичні атаки дронів на мирних жителів Херсона». У документі масовані атаки російських безпілотників на цивільних жителів Херсонщини на правому березі Дніпра кваліфіковані злочинами проти людяності. За офіційними даними, внаслідок ударів російських дронів у Херсоні та 16 населених пунктах правого берега загинуло майже 150 мирних людей, ще сотні поранені.
  • Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко пояснив, що йдеться не просто про воєнні злочини, а саме про злочини проти людяності, мета яких – завдавати шкоди саме мирному населенню.
Предыдущая статьяУ «Хабі на розі» проведуть лекцію про міфи та легенди лівобережжя Херсонщини
Следующая статьяВоенный Любомир Нидзельский погиб от химического оружия ВС РФ: подробности (фото)