Одразу після захоплення Горностаївської громади російськими військами почалися серйозні проблеми з базовими товарами. Уже в перші дні окупації різко бракувало хліба, дріжджів і навіть води. Люди стикнулися з дефіцитом продуктів, адже традиційні постачання припинилися, а окупанти вилучали гуманітарну допомогу на блокпостах.
Про це в інтерв’ю виданню “МОСТ” розповів начальник Горностаївської СВА Дмитро Ляхно.
“Пекарі раніше випікали 500 буханок, а стало 2000, бо приїжджали з сусідніх громад. Але через брак дріжджів довелося організовувати доставку човном через Дніпро з Милівської громади”, — розповідає він.
Продукти почали стрімко дорожчати. Щоб заспокоїти людей і показати реальну картину, підприємці були змушені публічно демонструвати закупівельні накладні.
Одночасно виникли проблеми з медикаментами та медичною допомогою. Лікарню закрили, працювала лише “швидка”. Ліки, зокрема інсулін, спочатку завозили з Херсона, пізніше — через Василівку або навіть Крим, але якість препаратів залишала бажати кращого. Доїхати до лікарень у Генічеську, Іванівці чи Криму можна було тільки власним транспортом, що ускладнювало ситуацію.
За його словами, у перші дні окупації громада опинилася в умовах суворої нестачі, високих цін і обмеженого доступу до медичної допомоги. Це стало початком тривалої кризи, з якою й досі живуть люди.
- На лівобережжі Херсонщини людей змушують реєструвати та прив’язувати сім-карти до російських паспортів, а також збільшили кількість блокпостів, щоб обмежити мобільність населення.