Через окуповану Херсонщину до Севастополя вперше пройшов контейнерний потяг з Росії

4

Контейнерний потяг

Через окуповані території Херсонської, Запорізької та Донецької областей до окупованого Севастополя пройшов перший контейнерний потяг з Росії.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
Повідомлення про перший рейс контейнерного потягу з'явилося на сайті Федеральної агенції залізничного транспорту РФ 21 квітня 2025 року.
Такими потягами влада РФ планує доставляти продукцію російських виробників до Криму для незаконного експорту, додають журналісти ЦЖР.

В агенції не зазначили пункт відправлення вантажного потягу, проте повідомили, що він прослідував зі Свердловської залізниці. У Севастополі контейнери мають завантажити на морські судна.

"Таким чином йдеться про намір РФ суттєво збільшити обсяги незаконного морського експорту з окупованого Криму, що є порушенням так званих “кримських санкцій”, застосованих у 2014 році, які будуть діяти до деокупації півострова. Міжнародні обмеження, серед іншого, забороняють будь-яку діяльність та інвестиції у транспортну галузь, експорт товарів, вироблених на окупованих територіях, і заходи суден у закриті та підсанкційні порти Криму і Севастополя. Також очевидно, що відновлення залізничного сполучення між Росією та Кримом через нові окуповані території значно спростить і військову логістику росіян на значній й ділянці" — додають у Центрі журналістських розслідувань.
Окупаційне медіа Херсонщини "Таврія" повідомляло, що потяг пройшов через окуповані Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області.

  • На окупованій Херсонщині незаконна влада планує будівництво залізничної гілки до Скадовська. Основною концепцією будівництва є нібито сполучення Скадовська з основними залізницями в окупованому регіоні.
  • У червні 2024 року окупаційна влада заявила, що нібито розробляє проєкт зі збільшення дороги до Криму до чотирьох смуг.

Предыдущая статьяРосійські військові з дрона атакували багатоповерхівку в центральній частині Херсона
Следующая статьяСоздан новый уникальный сплав: прочнее стали и может изменить сверхзвуковые самолеты (фото)