Депутати є, коментарів — немає: нардепи з Херсонщини мовчать про закон, який обмежує НАБУ і САП

2

Зліва направо: Павло Павліш, Сергій Козир, Вікторія Вагнєр, Володимир Іванов

Народні депутати з Херсонщини Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Сергій Козир і Володимир Іванов 22 липня 2025 року проголосували за ухвалення законопроєкту №12414, який передбачав внесення змін до Кримінально процесуального кодексу України. Цей закон обмежує незалежність НАБУ та САП, підпорядковуючи їх Офісу Генерального прокурора.

Видання “Вгору” зранку 23 липня намагалося зв’язатися з вказаними народними депутатами та отримати офіційні коментарі щодо їх голосування.

Помічниця Сергія Козира у телефонній розмові пообіцяла передати прохання журналістки про коментар і запрошення на прямий ефір народному депутатові після його зустрічі з міністром аграрної політики. Пізніше вона передзвонила та зазначила, що Козир не може говорити з журналістами через зайнятість. Водночас після 13:00 на сторінці депутата у Facebook з’явився допис про зустріч з міністром аграрної політики та продовольства Тарасом Висоцьким.

Також редакція написала у соцмережах Instagram депутатам Вікторії Вагнєр, Павлу Павлішу та Володимиру Іванову. Станом на 15:30 відповіді не надійшло. Ми готові опублікувати їхню позицію, щойно вони нададуть коментар.

Зазначимо, на сторінках цих депутатів ми не знайшли жодних згадок про закон №4555-IX, який обмежує діяльність НАБУ та САП та викликав суспільний резонанс.

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон №4555-IX 22 липня 2025 року. Документ визначає особливості роботи НАБУ та САП і надає Офісу Генерального прокурора окремі повноваження.

  • У містах України відбуваються акції проти законопроєкту № 12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який може обмежити повноваження НАБУ та САП, зокрема акції протесту 22 липня 2025 року проходили в Одесі, Києві, Львові, Дніпрі, Вінниці, Луцьку, та Тернополі.

  • Верховна Рада 22 липня проголосувала в цілому за законопроєкт № 12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, який обмежує незалежність НАБУ і САП. Зокрема, "за" проголосували народні депутати з Херсонщини Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Сергій Козир і Володимир Іванов.

  • Законопроєкт зареєстрований 16 січня 2025 року, а ухвалений за основу — 29 квітня.

  • Ініціатор законопроєкту Олександр Бакумов сказав Слідству.Інфо, що він навіть не зміг ознайомитися з поправками до законопроєкту, а про саме голосування у другому читанні нардеп дізнався уже після початку засідання Верховної Ради. За його словами, тоді стосувався питань, повʼязаних зі зниклими безвісти громадянами України. «І не мав нічого спільного з тим, у що він перетворився після другого читання».

  • НАБУ стверджує, що у разі ухвалення цього законопроєкту керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури.

  • Голова Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ Анастасія Радіна від фракції «Слуга народу» зазначила, що правками до законопроєкту Генпрокурор наділяється повноваженнями бути фактичним керівником САП та передоручати повноваження прокурора САП іншим прокурорам, надавати НАБУ обов’язкові письмові вказівки та витребовувати матеріали будь-яких справ передоручати витребувані справи будь-яким прокурорам та передоручати розслідування справ, які належать до підслідності НАБУ, іншим органам.

Предыдущая статьяНа Херсонщині вдалося зупинити поширення сарани: введений особливий режим захисту можуть скасувати
Следующая статьяШахраї виманили у жителів Херсонщини понад 190 тисяч гривень через інтернет