Міністерство освіти та науки України наказом затвердило освітню програму для учнів, які проживають або проживали на окупованих Росією територіях України. Учні, які проживають в окупації, зможуть здобувати освіту за чотирма формами.
Про це повідомляє видання Zmina з посиланням на пресслужбу Міністерства освіти і науки України.
У виданні зазначають: діти, які проживають або перебувають на окупованих територіях, можуть навчатися в закладах освіти за наступними формами:
- дистанційна форма;
- педагогічний патронаж;
- сімейна форма;
- екстернат.
Учні зможуть навчатися в асинхронному режимі використовуючи відеозаписи уроків, зокрема на платформі “Всеукраїнська школа онлайн” та інших платформах і ресурсах.
У програмі також передбачено, що учні, які проживали або перебували на окупованих територіях і не мали змоги навчатися в українській системі освіти, після переїзду на територію, підконтрольну Україні, можуть продовжити навчання за цією типовою освітньою програмою.
Для навчання батьки (законні представники) або повнолітній учень мають написати заяву. Оцінювання знань та вмінь учнів на окупованих територіях відбуватиметься відповідно до державних стандартів, зазначають у Zmina. Оцінювання можливо проводити дистанційно.
Передбачається можливість виконати відповідні завдання підсумкового оцінювання впродовж одного дня, зважаючи на обмеження, зумовлені безпековою ситуацією.
Діти, які завершили навчання за програмою для учнів з окупованих територій і бажають отримати свідоцтво про освіту, проходять річне оцінювання з предметів, визначених у типовій освітній програмі. Якщо учень не має свідоцтва за 9 клас і зарахований на екстернатну форму здобуття освіти до 11 класу, він може одночасно скласти оцінювання за 9 і 11 класи.
- Кабінет Міністрів України затвердив порядок визнання результатів навчання, яке було здобуте на окупованій території України, зокрема на рівнях професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти.
- Щороку зменшується кількість учнів, які перебувають на окупованих територіях України та дистанційно навчаються в українських школах. Українська система освіти охоплює менш ніж 8% дітей шкільного віку з окупації – це приблизно 44 тисячі учнів. На лівобережжі Херсонщини проживають приблизно 20 тисяч школярів.