Херсонський міський суд заочно засудив двох жителів тимчасово окупованої Горлівки Донецької області — 23-річного Дениса Священка та 34-річного Олексія Нікітіна. Влітку 2022 року вони викрали та катували жителя селища Дніпровське Білозерської громади Херсонщини.
Про це повідомляє "ІРС-Південь" із посиланням на вирок суду.
За матеріалами справи, один зі свідків розповів, що 7 червня 2022 року двоє російських військових на автомобілі УАЗ із позначкою «Z» приїхали до будинку 39-річного жителя селища Дніпровське. Вони увірвалися до оселі, зв'язали чоловікові руки, надягли йому на голову мішок і вивезли в невідомому напрямку. Перед цим окупанти поставили потерпілого на коліна, приставили до голови автомат та імітували розстріл.
Чоловіка доправили до захопленої будівлі Білозерського районного суду, де допитували про його ставлення до полку «Азов», зв'язки зі Збройними силами України та територіальною обороною. Також йому пропонували співпрацювати з окупаційною владою, погрожуючи розправою у разі відмови.
Під час перебування в полоні чоловіка били, застосовували до нього електрошокер та електричний струм за допомогою польового телефону («тапіка»), погрожували відстрелити руку та змушували виконувати фізичні вправи.
Його вивели з зав’язаними очима на околицю Білозерки 9 червня 2022 року і відпустили.
Потерпілий упізнав своїх катів. Ними виявилися Денис Священко та Олексій Нікітін — уродженці Горлівки Донецької області. За даними суду, після початку повномасштабного вторгнення вони отримали російські паспорти та добровільно вступили до лав підконтрольної Збройним силам РФ терористичної організації «ДНР».
Дениса Священка суд заочно засудив до 12 років позбавлення волі. Олексію Нікітіну призначили довічне позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Вирок ще не набрав законної сили.
- Суд заочно засудив 33-річного мешканця Донеччини до довічного ув’язнення з конфіскацією майна. Його визнали винним у державній зраді, участі в незаконному збройному формуванні та катуванні цивільних на окупованій Херсонщині у 2022 році.





