Міністерство освіти і науки України скасувало наказ №1112 і вилучило окремі норми з наказу №1115, що викликали критику освітян, правозахисників та народних депутатів через ризик обмеження доступу до дистанційної освіти для дітей з окупованих територій та переселенців.
Про це повідомляє ZMINA з посиланням на пресслужбу міністерства.
У Міносвіти зазначили, що “вимоги до наповнення дистанційних класів зберігатимуться такими, якими вони були як для очних та змішаних форм навчання”. Школи зможуть відкривати класи дистанційного навчання незалежно від кількості паралелей, а діти внутрішньо переміщених осіб – продовжувати навчання у своїх школах незалежно від місця перебування.
Раніше освітянська та правозахисна спільнота заявляла, що згадані накази могли призвести до закриття шкіл у прифронтових громадах, звільнення вчителів і зменшення освітніх можливостей для дітей. Також нарікали на вимогу для внутрішньо переміщених учнів переходити на очну форму навчання.
Нардеп Павло Сушко пояснював, що “Закон “Про освіту” передбачає необхідність мінімум п’яти учнів для формування класу”, але в умовах прикордонних регіонів це складно забезпечити через брак бомбосховищ і ризики бойових дій.
Також Міносвіти наголосило, що заклади, які працюють із дітьми з ТОТ, зможуть функціонувати навіть без відкриття жодного класу.
“Вчителі таких закладів навчають наших дітей на окупованих територіях за педагогічним патронажем”, – йдеться в повідомленні.
Діти за кордоном і надалі матимуть змогу навчатися дистанційно: або за повною програмою, або за скороченою з українознавчим компонентом. Для школярів з окупованих територій можливі дві форми: дистанційна або під педагогічним патронажем – залежно від безпекової ситуації.
- У червні 2025 року Міністерство освіти та науки України затвердило зміни до наказів №1112 і №1115, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Зокрема, зміни передбачають нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів: мінімальна кількість учнів у дистанційному класі – 20 дітей. Проте, школи можуть зменшити цю кількість до 10 учнів для закладів на окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах всієї України, до 15 учнів – для закладів в інших містах. Також те, що дистанційна робота закладу буде якщо в ньому відсутні не більше двох паралелей. "Наприклад, школа має дистанційні 1–6, 8–11 класи – 7 класу може не бути".