Молодь із Великої Олександрівки на Херсонщині створила короткометражні фільми 

4

Молодь із Великої Олександрівки Херсонської області брала участь в проєкті від “Upshift”. Вони створили короткометражні фільми.

Про це йдеться на сторінці Великоолександрівського будинку культури.

У дописі зазначається, що утворились шість команд, які створювали стрічки за три знімальні тижні.

Відповідальний за творчу складову Андрій Богун у коментарі “Вгору” розповів, що подібне робили у Великій Олександрівці до повномасштабного вторгнення військових РФ. Це був фестиваль живого кіно “Лінза”, де організовувались локації, заздалегідь обговорювалась тематика серед учасників. Також готували необхідні декорації та акторів. Команди приїжджали та знімали свою версію кіно.

“Зараз система інша трішки стала. Ми приготували 8 локацій і команди мали право обрати самі місце для знімання. Ми зробили оголошення серед молоді, від 14 до 32 років. Також у нас були майстер-класи: як правильно придумати історію, як правильно подати, зробити розкадрування, обрати жанр, підібрати актора”, – додав Богун.

Також він розповів, що команди писали сценарії до стрічок. Але вони мали обмеження, зокрема не використовувати у фільмах артефакти війни, релігії, сцени насилля та шкідливих звичок. Фільми знімали з містичними елементами, соціальні стрічки, з екологічною тематикою та тема внутрішнього світу людини.

Під час створення обрали близько 20 локацій.

“Були команди, які самі знімали фільми та монтували, були й ті хто звертався до нас за монтажем. Також писали музику, частину з якої – будинок культури”, – зазначив Богун.

Після завершення їздили по населених пунктах звідки були самі команди. Це Мала Олександрівка, Старосілля і Велика Олександрівка.

“Ми їздили по загальноосвітніх школах, збирали людей та показували ці фільми на широкий загал. Таким чином, ми розповсюджуємо кіномистецтво, аби з весни залучити ще більше команд та локацій”.

За його словами, місцева влада організувала призовий фонд – по три тисячі на команду.

Самі фільми викладатимуть на сторінці Великоолександрівського будинку культури, а команда “Дія — ти” оприлюднюватиме у себе на ютубі.

“Ми надали ці фільми донорам. Можливо, вони теж будуть розповсюджувати. Учасники свої фільми також можуть брати на різні конкурси, фестивалі. І організатори, і учасники мають однакові права на ці фільми”, – зазначив Богун.

  • Учасники програми “Upshift” створюють проєкти, що мають за мету вирішити проблеми пов’язані з екологією, освітою, ментальним здоров’ям, розвитком дітей та молоді, допомогою ВПО.
  • Всеукраїнська онлайн-дискусія у межах інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» відбулася 23 жовтня під час 21-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Предыдущая статьяГолові окупаційної адміністрації Агайманів на Херсонщині повідомили про підозру у колабораціонізмі 
Следующая статьяВипустили понад 10 снарядів: окупаційні війська атакували Білозерку на Херсонщині. ФОТО