У Києві на культурно-мистецькому заході «Херсон – люди, як струни» французький фотограф Емерік Луіссе презентував свою роботу «Здалеку чую відповідь козаків», яку передав в дар Херсонському художньому музею.
Про це йдеться на сторінці музею.
Його робота – прототип картини Іллі Ріпина “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. Луіссе створив її в контексті російського вторгнення на територію України.
Також на заході музей представляє дари до другої річниці звільнення Херсона – серію графічних робіт Тамари Качаленко з Херсона «Обличчя війни», картину Натальї Безсонової із Харкова «Що б не було, вистоїмо!», написану у техніці петриківського розпису, графічні твори Пилипа Паніматченка з Києва, картини Катерини Старецької зі Львова, Ольги Пономарьової з Луцька та Слави Каас із Києва. Також експонуються картини подаровані молодим київським художником Данилою Ноздрею.
Серія графічних робіт Тамари Качаленко з Херсона «Обличчя війни»
Окрім цього, можна побачити хустки з колекції «Викрадене мистецтво» від українського бренду OLIZ.
Інші викрадені російськими окупантами твори також демонструються на музейній локації, – зазначають у дописі.
- Французький фотограф Емерік Луіссе подарує Херсонському художньому музею свою роботу “Здалеку чую відповідь козаків”, яка присвячена військовим ЗСУ. Він розшукав 40 українських військових та організував процес створення роботи. В цьому йому допомогли бійці 112-ї бригади ТрО Сил оборони України.
- Херсонський художній музей отримав в дар від художниці Тамари Качаленко серію з 35 графічних робіт під назвою “Обличчя війни” (Faces of War).
- Журналісти “Вгору” розповідали про художницю з Херсона, про її навчання, життя в місті та як вона створює свої роботи, зокрема про серію під назвою “Back to black” або “Повернення до чорного”.
- Данило Ноздря, художник-абстракціоніст із Києва, у серпні 2023 оголосив, що має намір подарувати Херсонському художньому музею картину “Важкий шлях до Перемоги України. Херсон”. Зазначена картина перемогла на VIII Міжнародному художньому фестивалі “Малюй.ua”.
- До благодійної колекції шовкових хусток “Викрадене мистецтво” українського бренду OLIZ додали хустку із зображенням роботи майстрині з Херсона Людмили Петрової, викрадену російськими окупантами із Херсонського художнього музею.
- Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.