• 73 •
Берлін визнав, що попри довгі переговори з Польщею, Словенією, Грецією та Чехією, не підписав контракти з жодною з цих країн.
Як повідомляє Корреспондент.net, газета Financial Times пише про сумні підсумки домовленостей між Німеччиною та союзниками про постачання зброї в Україну. Вони передбачали, що країни Східної Європи відправлятимуть військову техніку радянських моделей Україні, а Німеччина натомість поставить їм комплекти західного виробництва із власних запасів, інформує UAINFO.org.
Однак угода, яка мала продемонструвати європейську солідарність, стала предметом розбратів, пише газета. Цього тижня Німеччина визнала, що попри довгі переговори з Польщею, Словенією, Грецією та Чехією, вона не підписала контракт із жодною з цих країн.
Читайте також: Шольц опинився під тиском через затягування поставок зброї Україні, але продовжує "маневри" – Die Welt
При цьому Варшава, наприклад, поставила в Україну 240 радянських танків Т-72 та очікувала, що Берлін компенсує їх танками Leopard. Проте Німеччина запропонувала лише 20 штук. Польща звернулася до США та Південної Кореї для постачання альтернативного комплексу.
"Угода з Варшавою фактично мертва", — цитує FT німецького чиновника.
Берлін не погоджується з тим, що підводить Україну та її союзників. Офіційні особи нагадують, що цього тижня Київ підтвердив постачання від Німеччини перших трьох із 15 зенітних самохідних установок Gepard, а також трьох реактивних систем залпового вогню Mars II та трьох самохідних броньованих гаубиць PzH на додачу до семи, поставлених у червні.
Читайте також: МЗС Німеччини пообіцяло Словаччині довгострокове розміщення військ
Крім того, Берлін дав зелене світло виробнику PzH 2000 на постачання Києву ще 100 систем на загальну суму 1,7 мільярда євро. При цьому, за даними Der Spiegel, передані PzH 2000 почали виходити з ладу через місяць експлуатації.
Попри критику опозиції та звинувачення іноземних політиків, в адміністрації канцлера Олафа Шольца налаштовані оптимістично.
"Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами щодо низки трансферних угод; переговори дуже конструктивні, і деякі з них просунулися досить далеко", — кажуть представники Шольца.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
UAINFO
Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки