Період перебування у полоні зарахують у пенсійний стаж

10

стрічка

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає, що період перебування людини у полоні зараховуватиметься до страхового стажу, а Єдиний соціальний внесок за бранців сплачуватиме Пенсійний фонд України.

Про це Суспільному Крим розповів адвокат громадської організації "КримSOS" Віктор Вуйка.

Він зазначив, що закон набрав чинності 27 березня, але вводиться в дію з 1 січня 2026 року.

“Єдиний внесок за полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи й протягом 6 місяців після звільнення людини", – додав Віктор Вуйка.

У 2022 році Україна ухвалила закон про соціальний і правовий захист осіб, які перебували в російському полоні та членів їхніх сімей. Він визначає категорії цивільних і перелік документів для встановлення факту незаконного утримання.

"Заяву можуть подавати члени сім'ї, законні представники полонених або самі постраждалі після їхнього звільнення. Заява розглядається комісією з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи, яка діє при Міністерстві розвитку громад та територій України", – пояснив адвокат.

У разі позитивного рішення, для здійснення сплати ЄСВ, дані про людину вносяться до спеціального реєстру, доступ до якого має Пенсійний фонд,

  • Правозахисники Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ) та Центру прав людини Zmina проаналізували випадки 93 українців, звільнених із російського полону. Найбільше затриманих було на Херсонщині – 43 людини. Російські військові утримували людей у непристосованих приміщеннях, таких як підвали, колишні поліцейські відділки, школи та навіть ями просто неба. Багатьох із них надалі вивозили на територію Росії, де вони залишаються без зв’язку з рідними й без визначеного правового статусу.
Предыдущая статьяУ департаменті інфраструктури Херсонської ОДА змінився керівник
Следующая статьяЕще не решили: в США только рассматривают вопрос сокращения своих войск в Европе, — СМИ