На кінець листопада випадків поранення чи загибелі через вибухонебезпечні предмети у воді на правобережжі Херсонщини не зафіксовані.
Про це повідомив начальник розрахунку піротехнічних робіт Олександр Ковтуненко журналістам Суспільного Херсон.
За його словами, першочергово сапери обстежують підходи до водойм та берегову лінію.
В середньому за день піротехніки відпрацьовують територію близько 100 метрів довжиною та п'ять-сім метрів шириною.
Коли водолази виносять на поверхню боєприпас, передають його водію-саперу. Той відносить на спеціальне місце збору вибухонебезпечних предметів.
“Знайдені боєприпаси вивозять на підривний майданчик та знищують. У випадку, коли транспортувати вибухонебезпечні предмети неможливе, їх знешкоджують на місці шляхом контрольованого вибуху”, – йдеться в матеріалі.
Також Олександр Ковтуненко розповів, що до розмінування акваторій мають доєднатись ще два розрахунки Державної служби транспорту. Вони привезуть з собою спеціальний дрон.
"Він до 10 м глибини обстежує територію і видає на спеціальний пульт інформацію, що перебуває на дні. Тобто цей дрон набагато пришвидшить обстеження акваторії. Також зараз проводяться підготовчі роботи до залучення до підводного розмінування Херсонської обласної комунально аварійно-рятувальної служби — ХОКАРС”, – додав він.
- Через російську агресію понад 560 тисяч квадратних кілометрів акваторій Херсонської області потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.
- Згідно з інформацією очільника Херсонської ОВА, деокуповану територію Херсонської області планують розмінувати до кінця 2025 року. Цим займаються Збройні сили, а саме інженерні війська, близько 100 співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та 50 – Нацполіції.
- Водолази-піротехніки розміновують річку Інгулець поблизу населених пунктів Бериславського району Херсонської області.
- Херсонська область – одна з найбільш замінованих областей України. Саме тому, до її очищення долучилась і міжнародна організація з гуманітарного розмінування The HALO Trust. Про особливості роботи демінерів HALO на Херсонщині дізнавалася журналістка “Вгору”.