РФ нарощує експорт з окупованих територій: серед покупців – Китай та Індія

2

пшениця

Росія продовжує вивозити аграрну продукцію та металургійні вироби з окупованих українських територій. За словами представника “Російського експортного центру”Сергія Агаєва, товари спрямовують до Білорусі, Казахстану, Узбекистану, а також у В'єтнам, Індію та Китай.

Про це йдеться у матеріалі проєкту Радіо Свобода “Новини Приазовʼя”.

Основними пунктами експорту залишаються аграрна продукція та металургія. Відомо, що у Бердянському порту російські військові будують чотири склади для зберігання сипучих вантажів, насамперед зернових та олійних культур.

“Запорізька та Херсонська області є сільськогосподарськими. І саме вказану продукцію вони почали вивозити, при тому, що фактично можна вважати, що вона не була куплена у місцевого населення, а саме викрадена”, – заявив заступник постійного представника президента України в АР Крим Денис Чистіков.

Спочатку РФ використовувала для вивезення закриті порти анексованого Криму, а згодом додала порти Бердянська та Маріуполя. Окупаційна влада використовує схеми, що приховують походження товарів: вони оформлюють продукцію в порту “Кавказ”, вимикають навігаційні системи й заходять до закритих кримських портів.

Кремль перетворив вивіз зерна на пропагандистський проєкт, заявив журналістам директор “Агентства розвитку Приазов’я” Костянтин Батозський.
“Цим зерном Путін хизується перед іноземними державами, коли каже, що "ми можемо нагодувати цілий світ"”, – наголосив він.

Українські дипломати відстежують незаконний експорт і взаємодіють з іноземними урядами, аби заблокувати торгівлю краденими товарами.
“Такі успішні випадки вже були, наприклад, з Єгиптом, який відмовився від російського зерна завдяки дипломатичній роботі”, – зазначив речник МЗС України Георгій Тихий.

Росія також намагається залучати іноземних інвесторів на окуповані території, заявляючи про нібито інтерес китайських та індійських компаній. Втім, як зазначають українські парламентарі, це переважно фейкові заяви, що покликані створити ілюзію міжнародної підтримки окупації, йдеться у матеріалі.

  • Протягом 2023 року низка російських експортерів вивезли з окупованої території Херсонської області щонайменше 34 тисячі тонн збіжжя на суму 6,2 мільйона євро.
  • Аби заробити на залишених українцями господарствах та на перепродажі дешевого зерна до Херсонщини приїхало багато російських посадовців. Серед них журналісти виявили людей з оточення Рамзана Кадирова. Таким чином у лютому 2024 року в селищі Асканія-Нова з'явилася компанія «Агро 24». Її єдиний власник – 43-річний Ельбек Заієв із Чечні.
  • У 2023 році заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов розповідав, що за підсумками двох сільськогосподарських сезонів, прямі збитки Херсонщини, завдані росіянами, становитимуть мільярди доларів. Значна частина цих збитків – привласнений врожай (мільйони тонн зерна, овочевий комплекс) і вкрадена техніка.
  • Росіяни постійно крадуть українську агропродукцію, видаючи її за «збирання врожаю» з окупованої частини Херсонщини. Ще у 2022 році за даними видання Bloomberg, в Україні російські військові викрали пшениці на майже 1 млрд доларів.
Предыдущая статьяНетверезий водій спричинив ДТП на Херсонщині: постраждали двоє неповнолітніх
Следующая статья«Відносна тиша», — речник ВМС ЗСУ розповів, чи діє перемир’я у Чорному морі