Що таке пігтейли і для чого використовуються

12

Пігтейл при дослівному перекладі з англійської означає «поросячий хвостик», і ця назва принаймні на перший погляд абсолютно не дає відповіді на поставлене запитання. За назвою ховається шматок оптоволоконного кабелю з оптоволоконним роз'ємом на одному кінці, і, очевидно, саме через те, що другий кінець, згорнутий у спіральку після зберігання, залишається вільним, кабель і отримав таке цікаве найменування.
Як нескладно здогадатися, використовують пігтейл при монтажі виключно оптоволокна, причому не тільки в телекомунікаційних мережах, а й у інших галузях.

У чому відмінність від патч-корду?

Якщо порівняти патч-корд і пігтейл, відмінність на перший погляд полягатиме в типі кабелю, що використовується. Навіть ми в минулому матеріалі говорили виключно про патч-корди на основі крученої пари. Насправді це далеко не так, оскільки оптичні патч-корди, що використовуються, відповідно, для комутації обладнання, що працює з оптикою, також існують, але звичайні користувачі з ними практично не знайомі.

Головна ж відмінність їх від пігтейлу в тому, що патч-корд має роз'єми на обох кінцях, тобто, він використовується для з'єднання пристрою з пристроєм. У той же час "поросячий хвостик", завжди має тільки один зароблений кінець, тоді як другий необхідний для монтажу безпосередньо до лінії за допомогою апарата для зварювання оптики або механічних сплайсів — спеціальних каліброваних трубок, внутрішній діаметр якого відповідає зовнішньому діаметру кабелю.

Види пігтейлів

Розібравши відмінність пігтейлу від патч-корду, можна переходить до класифікації «поросячих хвостиків», оскільки за цією назвою ховається далеко не один конкретний кабель, а ціла група оптичних шнурів, що мають певні відмінності.
Різниця в пігтейлах стосується кабелю, що використовується. На основі цього виділяється 2 види шнура:

  • SM (single mode, одномодовий) – має жовтий або білий колір і широко використовується в телекомунікаційних мережах. Діаметр кабелю 9/125 мкм (9 мкм – діаметр оптичного волокна, 125 мкм – оболонки).
  • MM (multimode, багатомодовий) – найчастіше помаранчевий чи синій, але може бути й інших кольорів. Використовується в ЦОДах, де необхідна висока пропускна здатність, та локальних мережах. Діаметр – 50/125 чи 62,5/125 мкм.

Ціна на дані монтажні шнури на https://a-radio.com.ua/vch-perekhodniki/, так само як і на патч-корд, ціна залежить від типу оптичного кабелю, який використовується при виготовленні відрізків, його внутрішньої структури, типу конекторів, кількості волокон.

Класифікація гігтейлів на основі поліровки

Полірування оптичних конекторів дозволяє знизити втрати та відображення на роз'ємі.
Найпопулярніші типи полірування на сьогоднішній день — це UPC (ultra phisical contact) та APC (angle phisical contact).

Пігтейл UPC полірування

Дуже часто їх можна зустріти у вимірювальному обладнанні та високошвидкісних оптичних мережах за рахунок відмінних показників відбивної здатності. Цей тип полірування значно краще, ніж PC та SPC, але поступається APC. Виконується із застосуванням машинних технологій. Найчастіше колір UPC-конекторів синій.

Пігтейл з APC полірування

Краще, ніж конектори APC поки що нічого не зробили. Використовують найчастіше у мережах кабельного телебачення, де є сигнал великої потужності, найчастіше – це відеопотік. Таке полірування дає найкращі результати. Вартість APC вища, ніж UPC. За рахунок конструктивних особливостей APC забезпечується менша кількість відображеного в бік джерела сигналу. Найчастіше колір APC-конекторів зелений.
Вибрати оптичний пігтейл – відповідальне завдання, адже слід зважити на всі необхідні умови при виконанні монтажних робіт.

Предыдущая статьяЯка погода очікується в Херсоні та області 29 листопада 2024 року
Следующая статьяВ Румынии кандидаты в президенты оспаривают результаты первого тура выборов