Судитимуть херсонського депутата, який вивозив до РФ українську агропродукцію

2

 Сергій Сорокунський

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо бізнесмена та депутата Херсонської облради, який під час окупації правобережжя вивозив до РФ української агропродукцію. Його підозрюють у пособництві державі-агресору.

Про це повідомили в Головному управлінні СБУ АР Крим.

За даними слідства, підозрюваний входив до нині забороненої партії “Блок Володимира Сальдо”, а після окупації Херсонщини допомагав відбирати у місцевих фермерів агропродукцію та сільгосптехніку. Награбоване майно зберігали на території підконтрольних йому компаній, а потім відправляли у РФ. Зокрема, він вивіз понад 130 тонн викраденого насіння соняшника.

Окрім цього, депутат забезпечував військових РФ житлом, продуктами та обслуговував їх військову техніку. За це отримав статус “федерального радника” і перепустку, яка дозволяла йому вільно пересуватись по окупованій території регіону.

Під час звільнення правобережжя Херсонщини чоловік виїхав за кордон, а згодом повернувся до України. Співробітники СБУ встановили його місце перебування й затримали. При обшуках в оселі та на підприємстві підозрюваного вилучили комп’ютери, бухгалтерські документи та чорнові записи, які підтверджують скоєні злочини, стверджують в СБУ

Під час затримання депутата обласної ради у пресслужбі СБУ в коментарі "Українській правді" повідомили, що мова йде про депутата від "Блоку Володимира Сальдо" Сергія Сорокунського.
Дніпровський районний суд Києва 12 березня повторно взяв його під варту без можливості внесення застави.

  • За даними руху "ЧЕСНО" у 2010 році Сергія Сорокунського обрали депутатом Херсонської обласної ради від Партії регіонів.
  • У 2015-му балотувався до Херсонської облради від партії "Опозиційний блок", не обрано. На той час був членом цієї партії. Також він обіймав посаду директора ТОВ "Сапфір ЛТД".

  • У 2020 році його обралидо Херсонської обласної ради 8-го скликання від нині забороненої політичної партії “Блок Володимира Сальдо”.
  • Раніше Сорокунський потрапляв у списки підозрюваних у держзраді та співпраці з РФ, але ці звинувачення не були підтверджені в суді. У 2023 році він подав позов із вимогою спростувати відповідну інформацію в онлайн-медіа “Мост” та “Гривна”, але суд відхилив його. Також не була задоволена апеляція.
  • За даними видання “МОСТ”, після деокупації Херсона Сорокунський
Предыдущая статьяЯка погода очікується в Херсоні та області 23 липня 2025 року?
Следующая статьяГенетическая лотерея: почему у некоторых людей рождаются дети лишь одного пола