Від початку 2026 року з Херсонщини до спеціалізованих інтернатних закладів у Вінницькій, Хмельницькій та Миколаївській областях евакуювали 48 людей пенсійного віку.
Про це в ефірі "Вгору" повідомила директорка департаменту соціального розвитку ХОДА Олена Міхєєва.
"Наразі в нас є домовленість із миколаївськими інтернатними закладами щодо влаштування ще десятьох осіб похилого віку з Херсона та Херсонської області. Це троє чоловіків і семеро жінок", — сказала вона.
Міхєєва пояснила, що така потреба виникла через втрату більшості профільних закладів для людей похилого віку із різними діагнозами. Із десяти таких закладів дев'ять перебувають в окупації. Єдиний психоневрологічний інтернат на підконтрольній Україні території — Камишанський. Однак, він частково зруйнований російськими обстрілами, тому перебувати там небезпечно.
За словами директорки департаменту, обласний бюджет оплачує перебування своїх жителів у таких закладах інших регіонів.
"Доки не буде в нас можливості повернути їх назад, у наші заклади, стільки людина буде знаходитися там і стільки часу ми будемо платити. Ми завжди говоримо — до кінця військового стану", — додала вона.
- В Україні з 1 березня 2026 року провели щорічну індексацію пенсій — виплати підвищили для більшості пенсіонерів. Розмір підвищення залежить від стажу, розміру пенсії та категорії людини. Наступний етап починається з 1 квітня — перерахунок пенсій для тих, хто продовжує працювати. “Вгору” пояснює, кому підвищили пенсії у 2026 році, на скільки зросли виплати та що зміниться для пенсіонерів.





