Верховний суд України скасував заборону партії «Наш край»

6

Володимир Сальдо

Верховний суд України скасував рішення про заборону політичної партії "Наш край", яка позиціює себе як партія місцевого самоврядування і переважно діє на регіональному рівні. Найбільшу підтримку має у південних та східних областях України. У партії є багато депутатів у місцевих радах, але у Верховній Раді вона не представлена.

Таке рішення ухвалено 1 липня 2025 року, про що свідчить постанова суду, копію якої отримала редакція агентства "Інтерфакс-Україна".

Суд задовольнив апеляційну скаргу партії та скасував рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2024 року про заборону діяльності.

У партії "Наш край" заявили, що звинувачення у проросійській та антидержавницькій позиції суд визнав безпідставними й незаконними. У зверненні політсили зазначено, що з 2014 року партія послідовно дотримується проукраїнської позиції.

"Усі офіційні джерела партії відображають послідовну проукраїнську позицію: програми, сайт, соцмережі, заяви співголів та партійна газета", — наголосили в заяві.
Також повідомляється, що у перший рік повномасштабної війни до лав ЗСУ вступили 66 депутатів місцевих рад і 920 членів партії.

У партії зазначили, що рішуче реагували на випадки можливої співпраці окремих членів з РФ та виключали таких осіб зі своїх лав. Загалом політсила налічує понад 10 тисяч членів і близько 1700 депутатів місцевих рад.

Наразі "Наш край" не планує відновлювати активну політичну діяльність.

  • У травні 2024 року Міністерство юстиції подало позов про заборону діяльності "Нашого краю", звинувачуючи її у проросійських та антидержавних позиціях. 19 червня суд першої інстанції заборонив партію.
  • Є підтверджена інформація, що серед підозрюваних у колабораціонізмі на Херсонщині був колишній депутат облради від партії "Наш край" Віталій Булюк. Після початку окупації він став "заступником голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області" при окупаційному очільнику області Володимирі Сальдо. У партії заявили, що відкликали Булюка ще у 2021 році, а після повномасштабного вторгнення ініціювали процедуру позбавлення його депутатських повноважень.
  • Володимир Сальдо, який очолив окупаційну адміністрацію, у 2015 році балотувався на посаду мера Херсона від партії "Наш край", однак на момент окупації формально до неї не належав.
Предыдущая статьяМедіа “Вгору” оновило сторінку підтримки та підготувало для вас подарунки!
Следующая статьяПутин бросил вызов Западу: что означает появление военного корабля РФ у берегов Великобритании