Верховний суд України скасував заборону партії «Наш край»

7

Володимир Сальдо

Верховний суд України скасував рішення про заборону політичної партії "Наш край", яка позиціює себе як партія місцевого самоврядування і переважно діє на регіональному рівні. Найбільшу підтримку має у південних та східних областях України. У партії є багато депутатів у місцевих радах, але у Верховній Раді вона не представлена.

Таке рішення ухвалено 1 липня 2025 року, про що свідчить постанова суду, копію якої отримала редакція агентства "Інтерфакс-Україна".

Суд задовольнив апеляційну скаргу партії та скасував рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2024 року про заборону діяльності.

У партії "Наш край" заявили, що звинувачення у проросійській та антидержавницькій позиції суд визнав безпідставними й незаконними. У зверненні політсили зазначено, що з 2014 року партія послідовно дотримується проукраїнської позиції.

"Усі офіційні джерела партії відображають послідовну проукраїнську позицію: програми, сайт, соцмережі, заяви співголів та партійна газета", – наголосили в заяві.
Також повідомляється, що у перший рік повномасштабної війни до лав ЗСУ вступили 66 депутатів місцевих рад і 920 членів партії.

У партії зазначили, що рішуче реагували на випадки можливої співпраці окремих членів з РФ та виключали таких осіб зі своїх лав. Загалом політсила налічує понад 10 тисяч членів і близько 1700 депутатів місцевих рад.

Наразі "Наш край" не планує відновлювати активну політичну діяльність.

  • У травні 2024 року Міністерство юстиції подало позов про заборону діяльності "Нашого краю", звинувачуючи її у проросійських та антидержавних позиціях. 19 червня суд першої інстанції заборонив партію.
  • Є підтверджена інформація, що серед підозрюваних у колабораціонізмі на Херсонщині був колишній депутат облради від партії "Наш край" Віталій Булюк. Після початку окупації він став "заступником голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області" при окупаційному очільнику області Володимирі Сальдо. У партії заявили, що відкликали Булюка ще у 2021 році, а після повномасштабного вторгнення ініціювали процедуру позбавлення його депутатських повноважень.
  • Володимир Сальдо, який очолив окупаційну адміністрацію, у 2015 році балотувався на посаду мера Херсона від партії "Наш край", однак на момент окупації формально до неї не належав.
Предыдущая статьяЗ окупованої Херсонщини повернули 16-річного підлітка разом із мамою
Следующая статьяПорошенко пожаловался на санкции и обвинил Зеленского в «авторитаризме»