Як підготуватися до виїзду з окупації – поради волонтера

1

валіза

Якщо людина вирішила виїжджати з окупації, першочергово потрібно знайти волонтерів, які порадять перевізників і допоможуть налаштуватися психологічно до тиску російських прикордонників, військових і силовиків.

Про це в інтерв’ю “Вгору” розповів волонтер і співзасновник Humanity Стефан Воронцов.

Зокрема, щодо виїзду з окупованих територій можна звернутися до волонтерів “Humanity” через телеграм-бот: @HUMANITY_ASK2 або інстаграм humanitynk.

Також він зазначив, якщо перевізник просить передоплату – це 100% обман. Зазвичай, оплату беруть, коли перетинають Крим, або по приїзду до кінцевої.

Ще з рекомендацій – це готуватися до виїздів. Бо велика помилка, коли людина їде непідготовлена, думаючи, що вона просто цивільна і в неї нічого не знайдуть російські окупанти. Але на людей тиснуть психологічно. Після чого вона каже те, що її навіть не стосується.

Також можливі провокації з боку військових РФ і треба нейтрально на все відповідати. Окрім цього, волонтер радить почитати телеграм-канали, де люди діляться своїм досвідом, як вони виїхали.

“Ми кажемо людям, що коли ви виїдете, то вам буде де жити. Ви не залишитесь самі. Наші партнери “Save Ukraine” допомагають з реінтеграцією. Особливо родинам з дітьми: надають житло, психологічну допомогу тощо. Не треба вірити російським пропагандистам, що Україна “кинула”. Ми підтримуємо, мотивуємо, передаємо список послуг, які їм нададуть по приїзду”, – додав Стефан.

  • Наразі збільшилась кількість заявок на виїзд з окупації через російський закон, за яким громадяни України, які нібито не мають законних підстав перебувати на території Російської Федерації, мають виїхати або «врегулювати своє правове становище» до 10 вересня цього року. Зокрема, це стосується територій, які окупувала РФ з 2014 року.
  • Під час виїзду з окупованих територій українці стикаються з психологічним бар'єром, а також із відсутністю потрібних документів для перетину кордону. Якщо людина, що виїжджає з окупації й немає українського закордонного паспорта або він прострочений, то вона не зможе заїхати у Європу. З російським закордонним теж не впускають.
  • В Україну можна заїхати через Білорусь – пункт пропуску у Мокранах.
Предыдущая статьяНовою окупаційною міністеркою сільського господарства на Херсонщині стала жителька Криму
Следующая статьяРідним важко зв’язатися із незаконно засудженим волонтером із Херсона