Як підприємцям своєчасно і правильно подавати звітність: основні вимоги та поради

7

Регулярне подання звітності до ДПС є обов’язковою вимогою чинного законодавства, що встановлена для всіх підприємців. Кожен ФОП повинен у визначені терміни надавати в податкову інформацію про отримані під час ведення підприємницької діяльності доходи, а потім на основі декларації нараховувати та сплачувати податки.

Варіанти подання декларацій до ДПС

Подача звітності ФОП може здійснюватися кількома способами:

  1. Особисто під час візиту до місцевого органу ДПС.
  2. Через представника – для цього знадобиться нотаріально завірена довіреність.
  3. Поштовим відправленням зі сповіщенням – обов’язково в такому випадку потрібно складати опис вкладення та надсилати папери завчасно (за 5-10 днів до граничного терміну).
  4. В електронному форматі – на сайті ДПС.

Варіант подання декларації онлайн найбільш зручний та оптимальний. На сайті tax.gov.ua є всі можливі форми декларацій, там же можна скористатися іншим функціоналом кабінету платника податків: перевірити стан розрахунків з бюджетом, продивитися актуальні дані про ФОП тощо. Але для того, щоб в нього зайти, потрібно мати електронний підпис (КЕП), який можна отримати безкоштовно на порталі «Дія», в додатках банків, сервісах типу «Вчасно» та ін.

Основні вимоги до ФОП щодо подання звітності

Кожен підприємець повинен подавати звітну декларацію у терміни, встановлені ПКУ для його системи та групи:

  • ФОП на загальній системі – має обов’язок формування декларації про доходи раз на 12 місяців до 1 травня року, що є наступним за звітним.
  • «Спрощенці» 1-2 групи – після закінчення звітного року мають 60 дні на подання щорічної декларації по єдиному податку.
  • Подача звітності ФОП 3 група відбувається щокварталу впродовж 40 днів по його закінченню наростаючим підсумком – спочатку за перші три місяці року, потім за півріччя, далі за дев’ять місяців та за весь рік.
  • 4 група ЄП – підприємці зобов'язані формувати звіт щороку, впродовж 50 днів по його завершенні.

Звіт по ЄСВ подається раз на рік за себе і щомісяця за робітників (протягом 20 днів по завершенні звітного періоду). Звітність про нараховану найманим працівникам зарплату та утримані з них суми зборів подається раз на 3 місяці протягом 40 днів по завершенні кварталу.

Особливості подання декларацій

Якщо після завершення граничного терміну підприємець знайшов помилки у поданій звітності чи отримав нові дані, він може подати поновлену звітну декларацію та вказати всі відомості. В разі необхідності внести зміни в уже прийняті податковою декларації за будь-який з попередніх періодів ФОП формує уточнюючий звіт.

Не варто залишати подання звітності на останній день граничного терміну – бажано відправляти декларацію за 3-5 днів до цього дня. Після відправлення декларації в онлайн-кабінеті на сайті ДПС повинна прийти Квитанція 2, що є підтвердженням прийняття звіту податковою.

Штраф за неподання звіту чи подання з порушенням терміну складає 340 грн. Якщо факт здійснення цього ж порушення буде зафіксовано протягом року знову, ФОП буде оштрафовано вже на 1020 грн. Тому підприємцям варто дуже уважно ставитися до всіх вимог податкової і чітко слідувати встановленим правилам і нормам.

Предыдущая статьяПоліція шукає свідків вбивства жителя Козацького на Херсонщині російськими військами
Следующая статьяТабачника, який допомагав встановити окупаційний режим на Херсонщині, позбавили держнагород