Загроза опустелювання Криму посилилася після підриву військами РФ Каховської ГЕС

12

Вплив на глобальний клімат й на клімат окупованого Криму можуть мати наслідки знищення російськими військами дамби Каховської ГЕС у Херсонській області влітку 2023 року.

Про це у коментарі Крим.Реалії розповів голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
За його словами, загроза опустелювання Криму посилилася після підриву російськими військами Каховської ГЕС у 2023 році. Внаслідок цього в море було викинуто понад 18 кубічних кілометрів прісної води. Це завдало значних збитків понад 40 екологічним об'єктам і територіям.
“Складно переоцінити негативний вплив цього воєнного злочину на глобальне потепління. Російський імперіалізм навмисне робить із Криму мілітаризовану базу для створення військової загрози не лише в Чорноморському регіоні, а й у всій Європі”, – пояснив Барієв.

Також він зазначив, що морська агресія Росії в Чорному та Азовському морях, масове застосування мін і ракет, скидання палива та інших реагентів, а також акустичне забруднення акваторії вже призвели до масової загибелі морської фауни, а також викидів метану і сіро-водню, що різко зросли, негативно впливають на рівень глобальної температури.

  • Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це було затоплено 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою.
  • Через підрив Каховської ГЕС окупаційними військами в акваторію Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря потрапили якірні річкові, протидесантні, звичайні міни, якими було заміновано обидва береги Дніпра.
  • ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС.
Предыдущая статьяУ Генічеському районі окупаційні чиновниці нараховують собі премії на фоні затримок зарплат бюджетникам
Следующая статьяБританская разведка сообщила детали производства «Орешника»