Житель Херсона Юрій Корнелюк, якого у 2022 році затримали російські окупанти й утримували в ізоляторах, зараз лікується від гепатиту С. Яким заразився під час російського полону.
Про це йдеться в інтерв'ю Юрія Корнелюка із журналістами Медійної ініціативи за права людей.
Чоловіка затримали влітку 2022 року на блокпості в Херсоні, коли російські військові хотіли забрати в нього машину, а він їм відмовив. Після цього Юрія вдарили автоматом по голові й він втратив свідомість.
Спочатку його повезли до ізолятора на вулиці Теплоенергетиків, де повідомили, що в його машині знайшли зброю. Проте Юрій пояснює, що в багажнику був складаний ніж.
Потім чоловіка перевезли у приміщення колишнього Дніпровського РВ УМВС. У камері площею три квадратних метри перебували, окрім нього, ще чотири людини. Їх не годували, з продуктів було тільки те, що передавали рідні. Тоді в окупаційної слідчої він просився відпустити його під підписку про невиїзд. Оскільки на той час погіршився стан здоров'я та були поламані ребра після побиття російськими окупантами. Проте на свободу його не випустили.
Пізніше, 15 вересня, Юрія перемістили в захоплений ізолятор на вулиці Перекопській. Однак з просуванням Сил оборони України 57 затриманих, серед яких був Юрій, вивезли в окупований Крим до СІЗО №2. Там Юрія Корнелюка один раз побили до втрати свідомості. За його словами, там годувати так: “тільки щоб ми не померли”.
На початку червня 2023 року чоловіка перевезли з Сімферополя у СІЗО в селі Чонгар Херсонської області. У серпні Корнелюка привели до кабінету слідчого, який приїхав сюди з Росії. Той повідомив, що прочитав “справу” чоловіка й не розумію, за що його затримали. У вересні його відпустили, дали 300 рублів (90 гривень) й сказали, щоб він не скаржився у російські держоргани. На той час стан здоровʼя Корнелюка погіршився, що майже відразу він потрапив у Генічеську центральну районну лікарню. У чоловіка утворилась грижа.
Поки він лікувався, племінниця змогла передати йому гроші. На початку травня Корнелюк сів на маршрутку до пункту пропуску “Колотилівка” й добирався до Херсона.
- У Херсонській області документатори та документаторки МІПЛ ідентифікували щонайменше 526 викрадених цивільних. З них 204 в Херсоні.