Журналісти The Kyiv Independent презентували фільм про розслідування щодо пограбування херсонських музеїв

7

картина з фільму про пограбування музею

Журналісти The Kyiv Independent презентували фільм «Офіційне пограбування». У ньому вони розслідують, хто причетний до пограбування херсонських художнього та краєзнавчого музеїв.

Фільм оприлюднили на сторінці “Української правди”.

“Ми просимо пригадати події 2022 року. Вивезення цінностей з двох музеїв Херсона”, – зазначають у фільмі.

Керівниця відділу розслідувань воєнних злочинів видання The Kyiv Independent Євгенія Моторевська представилась російською журналісткою аби дізнатись інформацію про пограбування Херсонського художнього музею.

Вона спілкувалась з окупаційним виконувачем обов’язки міністра культури Артемом Лагойським.

Під час розмови Лагойський підтвердив, що сам виносив експонати із музею.

Також у фільмі згадали про Сергія Патрушева. Його призначили незаконним начальником управління музейної справи міністерства культури окупованого Криму. Зберігачка фондів Херсонського обласного художнього музею Ганна Скрипка проінформувала, що Патрушев був у музеї під час пограбування та особисто контролював вивезення картин із Херсона.

“Сказали, що він вирішуватиме, що вивозиться та як оформлювати документи”, – додала Скрипка.

Також журналісти дізнались про причетність до пограбування херсонських музеїв директора музею оборони Севастополя в окупованому Криму Михайла Смородкіна та директорки історико-археологічного музею-заповідника “Херсонес Таврійський” в окупованому Криму Олени Морозової.

  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
  • Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
  • Доля культурних цінностей із херсонських краєзнавчого та художнього музеїв та Новокаховської картинної галереї склалася по-різному – так само як і доля двох викрадених картин художника Валерія Івченка. Аналіз фото і відео російських пропагандистів, спілкування з автором картин та покази свідків, в тому числі з окупованих територій, допомогли журналістам знайти декілька вкрадених картин.
Предыдущая статьяПонад 900 разів окупаційні війська атакували Херсонщину в січні 2025 року
Следующая статьяСубсидія на оренду житла для ВПО: нова програма допомоги стартує 29 січня. Хто має право, які документи потрібні